Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
North/West 1st XI 8 23 Jan 21 Preston
9/186 M Murphy 51 G Khatra 36 U Bandara 35  
def Coburg
9/184(cc)  D Daddona 3/21 A Nizam 2/41
Preston City Oval  
North/West 2nd XI 8 23 Jan 21 Coburg
9/183 A Paleru 41 S Shanbhag 30 Mj Kurban 25  A Maratos 3/34 AM Basanisi 2/30 T Downes 2/33
def by Preston
6/218(cc) DM Gregory 60 AS Cheema 44* AM Basanisi 39  D Patrick 2/56
Coburg City Oval 
North/West 3rd XI 8 23 Jan 21 Preston
5/187(cc) J Wigginton 81 S Tolley 34  P Curotte 2/30
def Coburg
10/122 J Linehan 35 LW Wentworth 31  C Barry 4/22 A Saini 3/20 KP Walsh 2/17
Crispe Park 
North/West 4th XI 8 23 Jan 21 Coburg
5/154 A Hart 78  M Foster 2/13 N Moylan 2/23
def Preston
5/153(cc) FL McColgan 62 F Mastrogiannis 26  JG Chiaramonte 2/34
Hallam Reserve 
Shield One Day Competition 9 24 Jan 21 Coburg (1)
drew Greenvale Kangaroos (1)
6/82(cc)  M Nativo 3/11
Coburg City Oval 
North West (B) - One Day Competition 9 24 Jan 21 Westmeadows
6/130(cc) N Linton 35 D Linton 26  S Lushaj 2/
def Coburg (3)
8/101 K Sharma 30 T Duryea 28  D Linton 4/11
Willowbrook Reserve 
North West (A) One Day Competition 9 24 Jan 21 Holy Trinity (1)
drew Coburg (2)
Hayes Park (Oval #1 West) 
Mick O'Dwyer Shield Sunday D1 8 24 Jan 21 Coburg
9/156(cc) M Sohail 64 A Paleru 47  U Saddiq 3/30 J Hassan 2/15 MK Raza 2/17
def by Jacana Purple
8/169(cc) AR Pal 34 J Hassan 33  M Cook 3/17 l tyagi 2/23 S Mulcahy 2/32
Hallam Reserve 
U17 1/2 A Saturday 4 6 Dec 20 Coburg
18  H Ali 4/8 (inc hat-trick) M Rafay 2/4
def by Yarraville Navy
8/128(cc) A Sehrawat 35*  
Hallam Reserve 
U17 1/2 B North Saturday 7 23 Jan 21 Druids
5/139(cc) J Singh 45* S Hall 37*  
def by Coburg Cricket Club
5/144 J Lewis 34* M Andropof 31  T Lowerson 2/17
Robert Barrett Reserve 
U14 Girls NWMCA 4 14 Dec 20 Doutta Stars CC
11/52(cc)  J Kazazes 3/2 H Hereora 2/5
def by Coburg/Haig Fawkner
2/173(cc) J Kazazes 33*  
Buckley Park (South Oval 1) 
U16 Girls NWMCA 4 16 Dec 20 West Coburg CC
5/136(cc) AC Freeman 52* C Murphy 39*  T Paredes 2/14
def by Coburg/ St Francis
5/141 SH Hereora 54* A Thambi 33*  N Barone 2/14
Morris Reserve 
VCV Over 50's SAXON SPORTS SHIELD 4 17 Jan 21 Upwey-Tecoma
def Coburg
Upwey Recreation Reserve (East Oval) 
Women’s Social T20 Division 4 4 20 Dec 20 Westmeadows CC
5/122 M Robinson 37*  
def Coburg CC
112 A Anwaar 32  A Adams 3/27 K Logan 2/7 P Clendenning 2/14
Westmeadows Reserve 
Under 12 (9) Friday 4 18 Dec 20 Pascoe Vale United
8/80(cc)  H Smith 2/12 T Frankpitt 2/12
def by Coburg
4/86  
Wallace Reserve (West Oval) 
16 B 4 19 Dec 20 Airport West St Christophers
7/119(cc)  M Iannuzzi 2/25
def by Coburg/Preston Druids
4/145(cc) N Nguyen 52* B Karvelis 42  
Hansen Reserve (Airport West) (Synthetic) 
14 C 4 19 Dec 20 Coburg
99 A Withington 27  A Ramkumar 3/3 BJ Grant 2/14
def by St. Bernard's OC
3/105(cc) L Gilham 32*  SH Hereora 2/9
Parker Reserve (Oval 1 (East)) 
Kurle Shield U12A 4 19 Dec 20 Craigieburn
78 R Mittal 28  r joyce-robertson 4/14 M Ibrahim 2/6
def by Coburg
6/106  U Jawandha 2/7
Hothlyn Drive Reserve 
Under 10s 4 18 Dec 20 Coburg Yellow
v Coburg Blue
Coburg City Oval 
Under 10s 4 18 Dec 20 Coburg Maroon
v Pascoe Vale Hadfield
Coburg City Oval 
T20 Twilight 2020/2021 2 19 Jan 21 Coburg
101 S Mihelakos-James 33  
def by Plenty Valley
7/104  J Linehan 3/7 J Hutchinson 2/30
Coburg City Oval 
J G Craig Under 15 North Group 8 17 Jan 21 Kew
10/157 T McManus 76  D Mulcahy 2/21 M King 2/21 BJ Toseland 2/23
def by Coburg
8/160(cc) G Siriwardana 30  T McManus 3/34 I Rakuscek 2/19 M Sherry 2/29
Victoria Park (Kew) (North Oval) 
J G Craig Under 15 Finals SF 21 Jan 21 Ormond
4/129 CZ Howe 42* KA Parrott 33 H Wallace 29*  J Pace 2/22
def Coburg
127 A Sriram 41 L Cavigan 37  CZ Howe 3/21 S Gove 3/29
E.E Gunn Reserve (Main Oval)