Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
North/South 1st XI 13 29 Feb 20 Kew
9/213(cc) D Wildsmith 75 O Birts 27  A Smith 2/41 Z Thorne 2/41
def Coburg
101 M Shellie 29  A Burge 4/23 O Birts 2/8 W Sist 2/23
Victoria Park (Kew) (North Oval) 
North/South 2nd XI 13 29 Feb 20 Coburg
103 NJ Brandt 29 J Linehan 25  P Sagar 4/11 J Davidson 3/14
def by Kew
2/107 BC Anderson 50* J Short 37  
Coburg City Oval 
North/West 4th XI 13 29 Feb 20 Werribee CC
4/244(cc) A Mezzatesta 78 J Hay 39 K Ryan 32 A Harrison 29*  
def Coburg
116  F Abdul Sathaar 3/14 J Hay 3/20 SK Singh 2/4
Soldiers Reserve 
JC Craig Under 15 North Group 7 16 Jan 20 Coburg
111 J Singh 39  M Tulk 3/27 C Thompson 2/10 T Poulsen 2/20
def by Preston
8/124(cc) C Thompson 42 WJ Gilmore 32  J Pysing 5/13
Coburg City Oval 
Barrie Clissold Shield 15 15 Feb 20 Coburg
def by Pascoe Vale United
Parker Reserve (Oval 1 (East)) 
Shield Twenty20 GF 24 Nov 19 Coburg
6/109(cc) S Theodore 74*  A Wilson 2/20 J Patience 2/20
def Brighton District
5/73 M Pertzel 25*  R Vandort 3/9
Coburg City Oval 
North West B Twenty20 9 17 Nov 19 Caroline Springs
4/129(cc) A Fowler 45* C Williamson 42  
def Coburg
4/82(cc) N Demarte 30*  K Marum 2/7 E Lauder 2/12
Caroline Springs Town Centre Recreation Reserve (Oval 1) 
16 B 3 26 Oct 19 St Albans/Kealba
4/125(cc) J Hammond 47* J Singh 38  A Mann 2/19
def by Coburg
6/126 J Singh 50* A Mann 33  J Hammond 2/24 J Singh 2/25
Green Gully Reserve 
Under 17 1/2 A 10 23 Feb 20
1 Mar 20
Coburg
7/177(cc)  R Nand 2/16
def by Yarraville
6/193(cc) L Nikoloski 72* R Nand 26*  
Hallam Reserve 
T20 Twilight 2019/2020 GF 16 Feb 20 Endeavour Hills
7/102(cc) M Malik 40  JB Pettitt 2/16
def Coburg
8/90(cc) A Shellie 30  H Jayasundera 4/13 V Mohotty 2/11
Hogans Road Reserve (Turf Oval #1) 
Under 12 (7) Friday QF 6 Mar 20 St Albans
5/95(cc)  
def Coburg
10  Z Mozjerin 3/1 Z Rahman 2/2
Diamond Avenue Reserve 
Under 10s 16 28 Feb 20 Coburg Gold
v Haig Fawkner 1
Coburg City Oval 
Under 10s 16 28 Feb 20 Coburg Maroon
v Haig Fawkner 2
Coburg City Oval 
Under 10s 16 28 Feb 20 St Francis
v Coburg Blue
J.P Fawkner Reserve (West Oval - Turf) 
CV Women's Regional Big Bash GF 27 Jan 20 Coburg
5/162(cc) S Theodore 70* N Hansika 44  N Crosby 4/23
def Frankston
10/80(cc)  D Morris 2/7 K Jansen 2/7 S Theodore 2/23
Junction Oval 
Shield One Day Competition GF 15 Mar 20 Coburg
3/143(cc) G Peel 52* N Hansika 25  S Farr 2/27
def Kingston Heath
10/25  G Peel 3/2 D Morris 3/9 J Martin 3/11
Coburg City Oval 
North West (B) - One Day Competition GF 15 Mar 20 Melton Centrals
64  V Pedersen 4/12 S Lushaj 2/3 I Collins 2/6
def by Coburg
3/153(cc) S Gunn 103*  
Blackwood Drive Reserve (Turf Oval) 
Kurle Shield U12A QF 29 Feb 20 Burnside Springs 1
3/90  
def Coburg 1
52  X Perry 3/2 A Negi 2/6
Burnside Heights Recreation Reserve (Oval 1) 
VCV Over 50's SAXON SPORTS SHIELD SF 9 Feb 20 Coburg
8/125(cc) A Gale 28  D Carnie 3/15 B Owen 2/12
def by Upwey-Tecoma
127 B Wiseman 40* J Simmonds 32  PC Ellis 3/17 A Gale 2/19
Coburg City Oval 
14 B 1 29 Oct 19 Coburg
100  
def by Glenroy Cricket Club
6/182  
Parker Reserve (Oval 1 (East)) 
North/West 3rd XI SF 14 Mar 20
15 Mar 20
Coburg
72  J Keenan 5/31 L Attersall 4/22
and 7/139(dec) J Rule 57 LW Wentworth 30  J Keenan 6/53
def by Yarraville
100 N Kelly 34 Z Koch 30  Y Vallabhaneni 4/36 J Hutchinson 3/32 J Rule 2/0
and 2/88 N Kelly 45* K Bollu 37*  
Hallam Reserve 
14 C SF 7 Mar 20
8 Mar 20
Haig Fawkner
8/141(cc) LR Valentine 50*  J Cesario 3/24 M Conway 2/8 S Hereora 2/12
and   
def Coburg
64  AY Ahmad 3/7 M Mahmood Sheikh 2/10
and   
Charles Mutton Reserve (Oval 1 (East)) 
McCabe Shield 16 A SF 7 Mar 20
8 Mar 20
Coburg Cricket Club
88  HS Singh 3/14 A Brasher 2/19
def by Taylors Lakes
120 A Brasher 55 MJ Netto 28  A Mann 4/14 GS RAI 2/23
Parker Reserve (Oval 1 (East))